titulní strana

Podobné projekty u nás

Šumavské elektrické dráhy

Šumavské elektrické dráhy - vizualizace Cílem projektu, který je podporován jihočeským krajem, je zkvalitnění osobní regionální dopravy v jihočeské části Šumavy a umožnit rozvoj turistiky v dříve vojenských prostorech bez výrazného nárůstu IAD a tím zajistit ekologicky udržitelný rozvoj regionu kolem lipenského jezera.
Detailní popis projektu na webu ČD

Z Bezdružic do Teplé

Nádraží v Teplé Cílem projektu je zkvalitnění osobní dopravy na pomezí Plzeňského a Karlovarského kraje propojením dvou regionálních drah. První tratí je lokálka začínající ve stanici Pňovany na 4. koridoru a jdoucí překrásnou přírodou přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic. Druhá trať je neméně romantická a spojující hlavní lázeňská města západočeského kraje. V dotčeném území neexistuje ani kvalitní silniční síť a trať by tak vzájemně propojila blízké, přesto však veřejnou dopravou nespojené regiony. Po výstavbě nového úseku a zásadní modernizaci dnešních tratí bude možno i rychlé železniční spojení dvou krajských měst - Plzně a Karlových Varů.
Detailní popis projektu na webu ČD
Ubytování Orlické hory


Sponzoři:
Dopravní projektování Eurovia SUDOP Rokytnice v O.h. mikroregion Rychnovsko Královéhradecký Kraj C Tech direct media Dobrovolný svazek obcí Orlické hory Univerzita Pardubice